آموزش لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی یکی از مهمترین موارد در بهینه سازی سایت، در کنار سایر روش های سئو داخلی مانند بکارگیری متا تگ ها، انتخاب درست عناوین سایت و کلمات کلیدی می باشد که موجب موجب ایندکس بهتر مطالب شما در موتور های جستجو می شود .

لینک سازی موجب می شود که گوگل به اهمیت سایت شما پی ببرد.با استفاده از لینک سازی داخلی به سئو داخلی (on page seo) و لینک سازی خارجی به سئو خارجی (off page seo) کمک نمود.

 

 استراتژی لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی یکی از رکن های اصلی بهینه سازی محتوای سایت می باشد. لینک سازی داخلی  موجب ارتباط بیشتر بین مطالب سایت می شود همچنین می تواند به چگونگی حرکت خزندگان موتور های جستجو کمک شایانی کند.

لینک سازی داخلی چیست؟ لینک سازی داخلی یعنی اینکه صفحه ای از سایت را به صفحات دیگر سایت لینک دهیم  هر سایتی داری صفحات مختلفی است و ایجاد لینک های داخلی موجب ارتباط این صفحات با هم می شود.

روش درست لینک سازی داخلی یکی بهترین روش‌ها برای بهبود سئو داخلی و افزایش رتبه سایت است. هرچند کاری خسته کننده و ملال اور است اما سرمایه گذاری مطمئنی در سئو سایت شما می باشد.

مهمترین نکات لینک سازی داخلی که باید در سایت خود رعایت کنید:

 • داشتن استراتژی در لینک سازی داخلی : یکی از مهمترین نکاتی که در لینک سازی داخلی باید مورد توجه داشت، داشتن استراتژی و تولید مطالب و مقالات با کیفیت در سایت می باشد، هر چه مطالب شما با کیفیت تر و کامل تر باشد، امکان ساخت لینک های داخلی را بهتر می دهد.
 • لینک دادن به مطالب اصلی و مهم: لینک سازی داخلی به صفحات مهم و محبوب یکی از تاثیر گذارترین روش ها برای نگه داشتن بازدید کنندگان در سایت است، بیشترین ترافیک کاربران سایت مربوط به صفحات اصلی و لندینگ پیج می باشد و این نوع صفحات بهترین انتخاب برای لینک سازی داخلی می باشد.
 • لینک سازی متنی : در بیشتر مواقع لینکی هایی که درون محتوا قرار دارند به لینک های که به صورت تنهایی وجود دارد ارجحیت دارد و این به دلیل آن است که موتور های جستجو می توانند متن قبل یا بعد از آن را در نظر بگیرند.
 • تعداد لینک ها: با توجه به آنکه هر صفجه ای اعتبار دارد و این اعتبار توسط لینک هاب قابل جابه جایی هستند . باید تعداد لینک هایی که ارائه می شود در حد مناسبی باشد. تعداد زیاد لینک های در یک صفجه می تواند موجب سردرگم شدن کاربران شود.
 • افزایش اعتبار با لینک سازی داخلی : شما می توانید به واسطه لینک سازی داخلی چندین صفحه اصلی مرتبط با موضوع اصلی سایت ایجاد نمایید و آنها را به صفحه اصلی مورد نظر لینک دهید ، با اینکار اعتبار صفحه ای که لینک دریافت می کند بالا می رود.
 • تقسیم کردن اعتبار صفحات: لینک سازی داخلی می تواند اعتبار صفحات را تقسیم کنید، به این صورت که از صفحه ای بازدید و اعتبار بالایی دارد به صفحاتی که دارای بازید و اعتبار کمتری هستند لینک دهید، اینکار باعث می شود تا موتور های جستجو راحت تر صفحه جدید را شناسایی و ایندکس کنند.
 • لینک سازی با کیفیت: در لینک سازی داخلی سعی کنید لینک به صفحاتی دهید که کاربران به دنبال ان هستند. خودتان را به کاربر بگذارید دوست دارید که در ادامه این مطلب و بدست آوردن جزئیات بیشتر به چه صفحه ای وارد شوند.
 • لینک سازی طبیعی : در لینک سازی داخلی مانند یک کتاب عمل کنید. به طور مثال یک کتاب دارای فهرستی است که می تواند با توجه به این فهرست به بخشهای مختلف این کتاب مراجعه نمود در بهینه سازی لینک سازی داخلی روش منطقی به این صورت است که از صفحه اصلی به صفحات فرعی و از صفحات فرعی به زیر مجموعه ها لینک شود و به نوعی صفحه یا نوشته یتیمی وجود نداشته باشد.
 • متن صحیح انکرتکست  لینک داخلی: در لینک سازی داخلی به سایر صفحات به متن کلمه ای که لینک می کنید با صفحه ای که قرار است کاربران به ان وارد شوند، مرتبط باشد در غیر اینصورت گوگل تصور می کند که قصد فریب ان را دارید و سایت را جریمه می کند. از به کاربردن بیش از حد و تکراری یک انکرتکست در سایت خودداری کنید تا مورد جریمه الگوریتم پنگو ئن گوگل قرار نگیرید.
 • بروزرسانی محتوا: با هر بار ایجاد محتوای جدید، محتوای قدیمی را به محتوای جدید لینک کنید تا گوگل  متوجه به روز بودن مطالب شما شود.
 • تگ nofollow: از تگ های نوفالو برای لینک سازی دخلی استفاده نکنید. تگ های نو فالو تغییر در روند لینک بیلدنیگ شما نمی کند.
 • رنگ لینک ها: یکی از روش های سئو کلاه سیاه استفاده از لینک های همرنگ با بک گراند می باشد که موجب پنالتی شدن سایت می گردد. از دید کابران و موتور ههای جستجو بهتری است رنگ لینک های با سایر محتوا متفاوت باشد به طوری که کاربران بتوانند به راحتی آن را دریافت کنند و بر روی آن کلیک کنند.

شرکت طراحی سایت فانوس وب ارائه دهنده راهکارهای نوین و خلاقانه طراحی سایت، برای مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت فانوس لطفا کلیک کنید.

روش های مختلف لینک سازی داخلی

روش منطقی لینک سازی داخلی

روش متمرکز به صفحات اصلی

روش سیلو بر اساس تکرار کلمات کلیدی: در این روش برای آنکه تکرار کلمات کلیدی محتوای سایت خود را بیشتر کنند ، محتوای وب سایت را مانند انبار یا سیلو دسته بندی می کنند.

فرا سئو ارائه دهنده راهکارهای خلاقانه سئو ، تولید محتوا و تولید محتوای متنی  و بک لینک می باشد . جهت دریافت خدمات هر کدام از خدامات سئو به بخش مربوطه مراجعه فرمایید.

Leave a Reply